ŠKODA HORAL MTB MARATÓN je členom seriálov

ŠKODA HORAL MTB marathon is member of series

ŠKODA HORAL MTB MARATÓN 2019 – TRATE

 

HORAL KREJZI

Trať HORAL KREJZI z ponuky tratí tou najdlhšou a najtažšou. Po niekoľkých rokoch sa táto trať v roku 2013 vrátila v jej legendárnom tvare. Možno pre necyklistov alebo rekreačných cyklistov sa bude táto trať zdať ako extrémna. Jej parametre sú úctihodné: jej dĺžka je 133 km a celkové prevýšenie presahuje 4690m. Dokonca je jednou z najkrajších slovenských cyklo-maratónskych trás a aj jedinou príležitosťou vyjsť počas pretekov na Kráľovu Hoľu, ktorá je vysoká 1948m. V celej strednej a východnej Európe, zrejme nenájdete maratón, kde sa cyklisti dostanú do takej nadmorskej výšky. Atraktivitou okolia, pestrosťou a cyklo-technickou náročnosťou sa môže rovnať slávnym maratónom v iných krajinách.

Dĺžka: 133 km
Štart / Cieľ: Svit
Najnižší bod: 718 m.n.m.
Najvyšší bod: 1 930 m.n.m.
Celkové stúpanie: 4 690 m.
Celkové klesanie: 4 690 m.

Profil HORAL KREJZI

ŠKODA BIKE OPEN TOUR partneri

GPX súbory všetkých trás

Piktogram HORAL LEJZI

HORAL LEJZI

Nenechajte sa oklamať názvom tejto trate. Nie spôsob ako ju absolvovať pre netrénovaných a lenivých cyklistov. Jej dĺžka je 80 km a celkové prevýšenie prekračuje 2500 m. Bez tréningu to naozaj nepôjde.

HORAL LEJZI je traťou pre Slovenský pohár kategórie ŽENY, taktiež bol trasou Európskeho šampionátu 2017 pre kategórie WOMEN ELITE a WOMEN MASTERS

Profil HORAL LEJZI

HORAL SENZI

Trať HORAL SENZI bola povýšená tohto roku na „polmaratón“. V minulosti bola pravdepodobne neférovo zaraďovaná do kategórie nemaratón „detská“ trať. Ale s jej parametrami je viac ako polmaraton, takže teraz je tam, kde by mala byt už dávno. Dĺžka trasy je 47km a prevýšeie 1400m.

Táto trasa sa započítava do Slovenského pohára v kategórii JUNIORI a JUNIORKY.

Profil HORAL SENZI

HORAL ÍZI

Najnovšia trať mala premiéru v roku 2013. Je to naozaj niečo odlišné. Vlastne táto trať nie je maratón, ale niečo ako „príprava na maratón“. S jej dĺžkou 28 km a prevýšením 800 m, je táto trať vhodná dokonca pre ľudí, ktorí chcú ochutnať maratónsku atmosféru a ich kondícia im nedovolí dokončiť ten ozajstný.

Táto trasa sa započítava do Slovenského pohára v kategórii KADETI a KADETKY.

Profil HORAL ÍZI

HORAL DEJZI – ŠKODA FAMILY

Táto trasa je určená iba pre rodinné tími (dospelí + aspoň jedno dieťa). Ide pozdĺž lesných asfaltových ciest, takže može byť dokončená dokonca s dieťaťom v prívesnom vozíku. Iba malá časť trate ide po nespevnených cestách.

Dĺžka trasy je 17km a prevýšenie 350m.

Profil HORAL DEJZI

 STRUČNE Z HISTÓRIE

Prvý ročník Horala sa uskutočnil v roku 2000, ako reakcia na rastúcu popularitu vytrvalostných pretekov na horských bicykloch pre rekreačných cyklistov, ako aj tých viac trénovaných.

Trojdenný etapový HORAL TOUR začal písať svoju históriu v roku 2009. Až do roku 2015, kedy sme jeho činnosť prerušili, to boli jediné etapové MTB preteky na Slovensku.

MTB Cyclomaratón HORAL spolu s etapovým HORAL TOUR nie sú preteky len pre vytrvalostných športovcov. Výber trás rôznej náročnosti a kategórií je viac. Trate sú vybrané tak, aby si cyklisti všetkých výkonností mohli zvoliť tú svoju.

HORAL je súčasťou mnohých slovenských aj medzinárodných seriálov. Zo všetkých vymenujme aspoň: INTER MOUNTAIN SERIES, SLOVAK XCM TOUR a od roku 2014 aj ŠKODA BIKE OPEN TOUR.